| make | Goulds Water Technology |
| hertz | 60Hz US |
| model | e-SV Multistage Pump 46SV20ND30 |
| serial | G2304251 |
| weight | 500.0 Lb |
| voltage | 230/460V |
| includes | Power cord included | |
| warranty | 30-Day Warranty On Part |
| dimensions | 20.0in x 46.0in x 16.0in |
| shipping_type | Freight |
| item_condition | Good |
| manufacturing_date | Does Not Apply |
Access both new and premium pre-owned equipment, saving up to 40% without compromising on quality.