Key technical specifications include:
| make | R-Tech Feeders |
| hertz | 60Hz US |
| model | 15-110AC-WS-B-CS |
| serial | 3559-6 |
| weight | 400.0 Lb |
| voltage | 110V |
| warranty | 30-Day Warranty On Part |
| dimensions | 60.0in x 48.0in x 53.0in |
| shipping_type | Freight |
| item_condition | Good |
| manufacturing_date | 2021-01-01 |
Access both new and premium pre-owned equipment, saving up to 40% without compromising on quality.